Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Вогнетривка цегла - характеристики та призначення

Ogneupornyj kirpich dlja pechi cenaРядова будівельна цегла не витримує експлуатації в умовах високих температурах, наприклад при температурі 1200С він починає плавитися, а після охолодження кришиться.

Для довідки: температура займання дерева близько 300С, займання кам'яного вугілля відбувається при температурі близько 600С, а нормальний процес горіння виникає при значно вищій температурі, у дерева (в залежності від породи, стану деревини і подачі кисню) температура горіння приблизно 800 - 1100С, температура нормального горіння кам'яного вугілля, в залежності від марки і способу подачі кисню, може бути від 850С до 1400С, а в спеціальних топках в процесі інтенсивного горіння і до 1500С - 1600С.

Таким чином цегла звичайна (рядова) не підходить для спорудження печей, камінів і подібних агрегатів, експлуатація яких відбувається при використанні високих температур. І, отже, необхідний матеріал, який не втрачає при впливі високих температур, своїх міцності.

Саме для вирішення схожих цілей і застосовується вогнетривку цеглу, хоча він в основному і призначений для зведення різноманітного виду печей (від домашніх до доменних, плавильних і т.п. спеціальних печей) і камінів, вогнетривку цеглу, через своїх технічних характеристик, часто використовується і для будівництва промислових будівель та будівель.

Вогнетривку цеглу виробляють за особливою технологією з тугоплавких сортів глини і добавок для запобігання розтріскування при випалюванні. Добавками, як правило, служать коксовий або графітовий порошок, рідше використовують у вигляді добавки великі кварцові зерна. Той чи інший вид добавки в сировинну масу визначає одержуваний вид цегли. Тут можна дізнатись ціну на вогнетривку цеглу.

У наш час найбільш широко виробляються тільки чотири типи даного цегли, це - шамотна цегла, вуглецевий цегла, основний цегла, кварцовий цегла. Вибір виду цегли залежить також від пропонованих до нього вимог і визначається не тільки стійкістю до дії високих температур, довговічністю і міцністю, але і стійкістю до дії на вогнетривку цеглу хімічних агресивних середовищ (луги, оксиди, вапно і т.п.)

Вогнетривку цеглу виробляють прямокутних, клиновидних і різних складних форм. Цегла клиновидних форм використовують для зведення арок і склепінь різного радіуса кривизни. Особлива увага при кладці вогнетривкої цегли приділяється притирке швів, шви між цеглинами в кладці, повинні бути по можливості якомога тонше.

При кладці необхідно використовувати розчин з вогнетривкої глини з додаванням добре потовченого цегли.

Даний вид цегли широко застосовується в хімічній, порцелянової, металургійної (використовується в плавильних і доменних печах) промисловостях. Заборонено застосовувати при високій вологості повітря понад 80%.Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 1

Опрос

Оцените пожалуйста удобства использования сайта
 

Популярное на сайте

Что подарить девушке на Новый Год?

20.12.2019
Новый ГодНе за горами Новый Год, поэтому многие люди уже находятся в активном поиске подарков для своих...
Подробнее...

Три причины копить доллары

30.09.2019
долларыСтатистика показывает, что многие люди усердно меняют гривну в доллары и хранят свои сбережения...
Подробнее...

Дезинфекция помещения: выбор бактерицидных ламп

16.01.2021
бактерицидная лампаБактерицидные лампы уже давно известны своими дезинфицирующими свойствами. Такие лампы активно...
Подробнее...

Как спланировать домашнюю вечеринку?

24.02.2016
Как провести домашнюю вечеринкуИ наконец-то появился подходящий повод устроить действительно хорошую домашнюю вечеринку. Ну,...
Подробнее...

Преимущества обычного колодца на даче или в загородном доме

17.10.2014
Каждый владелец собственного загородного участка сталкивается с необходимостью в питьевой воде....
Подробнее...