Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Вогнетривка цегла - характеристики та призначення

Ogneupornyj kirpich dlja pechi cenaРядова будівельна цегла не витримує експлуатації в умовах високих температурах, наприклад при температурі 1200С він починає плавитися, а після охолодження кришиться.

Для довідки: температура займання дерева близько 300С, займання кам'яного вугілля відбувається при температурі близько 600С, а нормальний процес горіння виникає при значно вищій температурі, у дерева (в залежності від породи, стану деревини і подачі кисню) температура горіння приблизно 800 - 1100С, температура нормального горіння кам'яного вугілля, в залежності від марки і способу подачі кисню, може бути від 850С до 1400С, а в спеціальних топках в процесі інтенсивного горіння і до 1500С - 1600С.

Таким чином цегла звичайна (рядова) не підходить для спорудження печей, камінів і подібних агрегатів, експлуатація яких відбувається при використанні високих температур. І, отже, необхідний матеріал, який не втрачає при впливі високих температур, своїх міцності.

Саме для вирішення схожих цілей і застосовується вогнетривку цеглу, хоча він в основному і призначений для зведення різноманітного виду печей (від домашніх до доменних, плавильних і т.п. спеціальних печей) і камінів, вогнетривку цеглу, через своїх технічних характеристик, часто використовується і для будівництва промислових будівель та будівель.

Вогнетривку цеглу виробляють за особливою технологією з тугоплавких сортів глини і добавок для запобігання розтріскування при випалюванні. Добавками, як правило, служать коксовий або графітовий порошок, рідше використовують у вигляді добавки великі кварцові зерна. Той чи інший вид добавки в сировинну масу визначає одержуваний вид цегли. Тут можна дізнатись ціну на вогнетривку цеглу.

У наш час найбільш широко виробляються тільки чотири типи даного цегли, це - шамотна цегла, вуглецевий цегла, основний цегла, кварцовий цегла. Вибір виду цегли залежить також від пропонованих до нього вимог і визначається не тільки стійкістю до дії високих температур, довговічністю і міцністю, але і стійкістю до дії на вогнетривку цеглу хімічних агресивних середовищ (луги, оксиди, вапно і т.п.)

Вогнетривку цеглу виробляють прямокутних, клиновидних і різних складних форм. Цегла клиновидних форм використовують для зведення арок і склепінь різного радіуса кривизни. Особлива увага при кладці вогнетривкої цегли приділяється притирке швів, шви між цеглинами в кладці, повинні бути по можливості якомога тонше.

При кладці необхідно використовувати розчин з вогнетривкої глини з додаванням добре потовченого цегли.

Даний вид цегли широко застосовується в хімічній, порцелянової, металургійної (використовується в плавильних і доменних печах) промисловостях. Заборонено застосовувати при високій вологості повітря понад 80%.Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 1

Опрос

Оцените пожалуйста удобства использования сайта
 

Популярное на сайте

Воздушные шары на любой случай жизни

04.05.2021
воздушные шарыНа сегодняшний день многие люди устраивают праздничные мероприятия по различным жизненным...
Подробнее...

Что такое промышленная безопасность?

22.10.2020
промышленная безопасностьОбеспечение безопасности на производстве – это гарантия для сотрудников и руководящего состава...
Подробнее...

Как узнать тайны своего подсознания?

16.03.2016
сныМногие специалисты отмечают, наши сны – отображение реальной жизни и нашего внутреннего мира....
Подробнее...

Сумасшедшая рыбалка Антого

01.03.2015
217Бандиагара является памятником природы, расположенным в Мали. У песчаного плато – уникальная...
Подробнее...

Аксессуары для ванной – неотъемлемая часть интерьера

24.05.2020
51В дизайне ванной комнаты не место лишним деталям, все элементы оформления должны быть...
Подробнее...