Пацюки – наші вороги, чи жахливі співмешканці
У людей на генетичному рівні закладена відраза до пацюків. Хоча заради справедливості варто сказати, що вони й правда викликають неприємні відчуття своїм зовнішнім виглядом і небезпекою, на яку може наразитися людина при зустрічі із цим гризуном.
Водночас, так само заради справедливості, необхідно зазначити й те, що пацюк доволі розумна тварина, але й досить злопам’ятна. Деякі дослідники вважають, що пацюків і людей на нашій планеті порівно. Це тому, що вони дуже плодовиті, надзвичайно стійкі до голоду, холоду, отрути й навіть радіації. Від певної дози радіоактивного випромінювання людина помирає, а пацюк від цього стає ще більш активним і сильним.
Пацюки спроможні передавати про наявність отрути в їжі своїм сородичам і швидко пристосовуються до усіляких людських хитрощів. Тож яд від пацюків, що використовувався раніше, нині на них не діє. Сьогодні потрібні новітні засоби для знищення пацюків.
Великий арсенал таких засобів є в інтернет-магазині «Аптека садівника». Тут можна не лише придбати ефективні засоби проти гризунів, але й отримати консультації та рекомендації щодо використання того або ж іншого препарату чи способу у відповідних умовах.
Але від пацюків є і певна користь. Завдячуючи їм, зроблено чимало наукових відкриттів в онкології й кардіології, психіатрії та ендокринології. Щорічно у світі від 3 до 5 мільйонів пацюків учені використовують для усіляких медичних дослідів та перевірки ефективності застосування нових медикаментів. Бо вони не вибагливі щодо утримання і швидко поновлюють популяцію.
Уже кілька десятків років учені намагаються з’ясувати, за допомогою якого власного фізіологічного механізму пацюки попереджують про кораблетрощу та інші катастрофи, тікаючи з судна чи з будинку.
То хто ж вони, для нас, людей?
Однозначно – це наші досить небезпечні співмешканці, які переносять загрозливі для життя хвороби, як от:
• ієрсиніоз, при якому вражається різні органи й системи людського організму;
• сальмонельоз, що ускладнюється гастроентеритом;
• лептоспіроз, смертельно небезпечна хвороба;
• сказ, надзвичайно серйозна хвороба;
• туляремія, при якій вражається лімфатична система;
• бубонна чума, дуже тяжке захворювання;
• содокоз, що супроводжується запаленням шкірних покровів;
• геморагічна лихоманка, яка призводить до серцево-судинної й ниркової недостатності;
• стрічкові черви, котрі спроможні викликати кишкову непрохідність.
Отже, однозначно – пацюки не наші друзі й з ними необхідно вести боротьбу, інакше неприємностей не уникнути.